Svadobné hry

Svadobné hry.

Aby bol Váš svadobný deň zábavnejší, nechajte sa inšpirovať svadobnými hrami, ktorými môžete spestriť svadobnú zábavu.

Hľadanie nevesty.

Na parket sa postaví 5 až 10 stoličiek, na ktoré sa posadí niekoľko žien a medzi nimi aj nevesta. Ženíchovi sa zaviažu oči a svoju drahú nevestu si musí nájsť podľa kolena .

Hľadanie ženícha.

Na parket sa postaví 5 až 10 stoličiek, na ktoré sa posadí niekoľko mužov a medzi nimi ženích. Neveste sa zaviažu oči a svojho drahého ženícha si musí nájsť podľa rúk.

Otázky a odpovede alebo svadobný milionár.

Organizátor im dáva rôzne otázky a počíta, koľko krát sa budúci manželia zhodnú. Odporúča sa 5 až 15 otázok, viac by už mohlo hostí unavovať: 1. Už ste spolu nejakú dobu, prídu k Vám na návštevu rodičia. Kto z vás bude na túto príležitosť variť? 2. Keď už rodičia odídu, kto umyje riad? 3. Ak zablúdite v lese, kto začne prvý panikáriť? 4. Kto z toho lesa nájde cestu von? 5. Kto pôjde zaklopať susedovi o poschodie vyššie, ak sa bude správať neprimerane? 6. Komu náhodou vypadne z rúk sklenený jeleň, ktorého dostanete ako svadobný dar? 7. Kto bude hlavou rodiny? 8. Kto bude krkom?

Metlový tanec.

Na parkete tancuje nepárny počet svadobčanov a ten kto prevyšuje tancuje s metlou. Tancuje sa kým hrá hudba. Keď sa hudba zrazu zastaví, partneri sa musia vymeniť a opäť na niekoho ostane metla.

Krabice, hýbte sa!

Na parket sa postavia do kruhu stoličky a tancujúcich okolo nich je o jedného viac. Keď sa hudba zastaví, každý si musí sadnúť na niektorú z nich. Kto to nestihne, vypadáva. A tak stále dokola.

Balónkový tanec.

Tancujúcim párom na parkete sa rozdajú balóny, mužská polovička si ho uviaže na kotníky . Počas tanca sa musí jeden pár snažiť prasknúť balón ostatným párom. Vyhráva ten pár, ktorému zostal balón na nohe ako jedinému. Ako výhra môže byť fľaša šampanského a podobne.

Sľub svokier.

Pred touto hrou treba zvážiť, či by boli svadobné mamy ochotné zúčastniť sa takejto hry!!! Svadobné mamy stoja v strede parketu, prvá družička číta sľub a svokry po nej každý verš opakujú. Sľubujeme pred týmto slávnostným zhromaždením, že budeme pre našich mladých iba samým potešením. Že budeme variť, právať a vnúčence s radosťou opatrovať. Chvíľu jedna, potom druhá, nech je nevesta oddýchnutá. Peniaze, ktoré by sme minuli samé, mladým s radosťou odovzdáme, pretože ich rady máme, a tak svoje dobré meno svokry zachováme. O spoločenský život sa im postaráme, plagáty o plesoch všetky prečítame. Kde bude zábava či disco, ďaleko a či blízko, dopravu i varovanie detí zaistíme, aj keď sa pri tom samé nevyspíme. Keď si zať trošku vypije, alebo sa nevesta s nami pobije, všetko pekne ututláme, nesmie odísť domov k mame. A aj keby sa nám vrátili spiatky, naďalej budeme dobré svatky. Buďme zdravé, neblížme si, po poháriku ako svokry vypime si. Tak prisaháme! Sľub sa spečatí prípitkom.

Zažili ste iné hry na svadbe? Budeme veľmi radi ak nám o nich napíšete do komentáru.